آرامش و بعد انرژیک


با آگاهی از بعد انرژیک و چاکرا ها و بهره مندی از روش های پاکسازی و متعادل سازی، می توان سطح انرژی حیاتی خویش را افزایش داد. انجام یوگا، ریکی، دریافت ماساژ و سایر روش های مکمل با بالا بردن انرژی حیاتی بدن (پرانا) و آزادسازی انرژی های بلوکه شده، زمینه یک ذهن آرام و متعادل و بدنی سالم و شاداب و تجربه زندگی با کیفیت عالی را فراهم می آورد.


چاکرای پنجم یا چاکرای ویشودهی را چقدر می‌شناید؟

چاکرای پنجم یا چاکرای ویشودهی را چقدر می‌شناید؟

چاکرای پنجم ویشودهی نام دارد که به معنای تصفیه کننده بسیار قوی است. این چاکرا تصفیه کننده است و از جریان سموم جلوگیری می‌کند. این چاکرا با نام چاکرای گردن نیز شناخته می‌شود و جایگاه آن گودی گردن است. مناطق دستگاه تنفسی و گفتاری و ریه‌ها و لوله گوارش نیز با ویشودهی ارتباط تنگاتنگ دارند. الهام و درک بالای آگاهی، دستاورد این چاکراست.

چاکرای چهارم یا چاکرای آناهاتا را بیش‌تر بشناسید!

چاکرای چهارم یا چاکرای آناهاتا را بیش‌تر بشناسید!

چاکرای چهارم آناهاتا، مرکز تمام چاکراها و بدن است. هماهنگی و هم‌سویی و عشق با کل جهان هستی را از این چاکرا می توان تجربه کرد. اگر این چاکرا کاملا باز باشد شخص می تواند در آسمان معلق شود و جسم او بر جاذبه زمین غلبه می کند.‌

چاکرای دوم یا چاکرای سوادهیستانا چیست؟

چاکرای دوم یا چاکرای سوادهیستانا چیست؟

دومین چاکرا سوادهیستانا نام دارد که به معنی مکان شخصی است. چاکرای سوادهیستانا یا خاجی مسئول امور جنسی است. کیفیت گرایش به جنس مخالف و ایجاد تمایلات جنسی تحت کنترل این چاکراست. این چاکرا به نام‌های جنسی ومرکز پیوند نیز شناخته می شود.

چاکرای اول یا چاکرای مولادهارا را بیش‌تر بشناسیم!

چاکرای اول یا چاکرای مولادهارا را بیش‌تر بشناسیم!

‌این چاکرا با نام‌های مولادهارا، ریشه، پایه، قاعده و دنبالچه شناخته شده و اولین چاکرای اصلی در بدن است. این چاکرا مربوط به لذات دنیوی و زندگی زمینی است. با حضور انرژی در این چاکرا چابکی و قدرت خاصی را تجربه می‌کنیم. اگر این چاکرا فعال باشد با علاقه به زندگی زمینی ادامه می‌دهیم و اگر فعال نباشد بی میلی و افسردگی نسبت به زندگی در ما اتفاق می‌افتد.

چاکرا چیست؟

چاکرا چیست؟

از چاکرا به عنوان نقاط انرژیکی بدن یاد می شود.این مراکز پر انرژی وظایفی از قبیل کنترل ویژگی های روحی و جسمی بدن را بر عهده دارند. تعداد این چاکراها در بدن زیاد است که موارد اصلی آن در امتداد ستون فقرات جای گرفته و تعداد آنها ۷ تا می باشد. .این چاکراها از پایین ترین به بالاترین، چاکراهای شماره ۱-۲-۳-۴-۵-۶-۷ نام گرفته اند. چاكراها انرژي حياتي را از محيط اطراف و از كيهان مي گيرند و آنها را به امواج مورد نياز نقاط مختلف بدن تبديل مي كنند. علاوه بر اين آنها انرژي را به اطرافشان پخش مي كنند.

تمام مقالات منتشر شده در وب‌سایت طاتا آکادمی توسط تیم تولید محتوای آکادمی تهیه و تدوین می‌شوند. تیم تولید محتوای طاتا آکادمی متشکل از چهار زیرگروه یوگا و زندگی، تغذیه سالم، علم انرژی و توسعه فردی است. مطالب منتشر شده در وب‌سایت طاتا آکادمی توسط افراد متخصص تهیه شده و پس از بررسی های لازم منتشر شده است. با این وجود، در صورت وجود هرگونه اشتباه یا نکات مبهم حتما نظرات خود را به ما اعلام کنید و ما را در بالا بردن کیفیت محتوا یاری فرمایید.
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...