چاکرای ساهاسرارا

چاکرای تاجی یا همان چاکرای ساهاسرارا هفتمین چاکرا در بدن ما است. در مطالب قبلی به شش چاکرا پرداختیم و در این مطلب می‌خواهیم هفتمین و آخرین چاکرا را بررسی کنیم.

شاید شما هم هنگامی که نوزادی را در آغوش می‌گیرید شنیده باشید که هشدار می‌دهند «مراقب نرمی سر نوزاد باش». در بالای سر نوزادان، دایره‌ای کوچک و نرم در استخوان جمجمه‌شان وجود دارد که به زبان ما ملاج و به زبان سانسکریت به آن برهماراندهرا می‌گویند. باور بر این است که یوگی‌های پیشرفته در زمان مرگ روح خود را از این حفره به بیرون از بدن هدایت می‌کنند.

نام‌های دیگر چاکرای ساهاسرارا، چاکرای هفتم، تاجی، تاج سر، فرق سر و قله است.

زمانی‌که کندالینی به چاکرای ساهاسرارا می‌رسد، سرور و وحدت الهی حیرت انگیزی را تجربه خواهیم کرد که باورنکردنی است و با نامتعادل شدن این چاکرا رابطه فرد با تجربیات معنوی قطع می شود.

چاکرای ساهاسرارا این خصوصیت مهم را دارد که می‌تواند تمامی چاکراها را تغذیه کند. همچنین ساهاسرارا، چاکراهای دیگر را در صورت بروز اختلال و مشکل، ترمیم و بازسازی می‌کند. این چاکرا نیز جفت مکمل ندارد. سمبل چاکرای ساهاسرارا نیلوفر هزار برگ و رنگ آن بنفش و یا سفید و در انتها طلایی است و با جمجمه و مخ در ارتباط تنگاتنگ قرار دارد.

چاکرای ساهاسرارا مانند سایر چاکراها در چرخش است و جهت چرخش ساهاسرارا در آقایان از راست به چپ و در خانم‌ها از چپ به راست است.

چاکراي ساهاسرارا یا تاجی قوي‌ترين ارتعاشات انرژي بدن را زير نظر دارد (اگر توجه کرده باشید، نقاشان معمولاً اطراف سر افرادي که رشد معنوي داشته‌اند به هاله‌ای ترسيم مي کنند). اين چاکرا با معنويت فرد و وحدت تمام اجزاي وجودي او يعني جسمي، عاطفي، ذهني و معنوي ارتباط دارد. با نامتعادل بودن اين چاکرا رابطه فرد با تجربيات معنوي قطع مي‌شود. او فاقد خواص ماورايي خواهد بود و هنگامي که ديگران از تجربه‌هاي معنوي سخن مي گويند قادر نيست معناي آن را درک کند.

با متعادل بودن ساهاسرارا، معمولاً انسان معنويت را به طور ملموس و در عين حال با کيفيت منحصر به فرد تجربه مي‌کند. اين تجربه بي‌تعصب است و به کلام جاري نمي‌گردد؛ بلکه نوعي موجوديت و از جنس بودن است؛ يعني ارتفاع از عالم مادي به لايتناهي.

 

برخی مشخصه‌های چاکرای ساهاسرارا

مانترای چاکرای ساهاسرارا «سوهام» و نت آن « سی» است. سمبل این چاکرا نیلوفر هزار برگ است و جایگاه آن در فرق سر قرار دارد. این چاکرا مستقیما بر غده‌های صنوبری و مخاطی تاثیر می‌گذارد و رابط اصلی انسان با خداست و اگر کاملا سالم و متعادل باشد بدون واسطه خداوند را تجربه خواهید کرد. در ادامه به برخی از مشخصات چاکرای ساهاسرارا اشاره شده است.

رنگ: بنفش، سفید، طلایی

جايگاه: فرق سر

تمايلات: سعادت و اخلاقیات

توانايي: خلاق، بصير، منطقي، عارف، صلح جو، باوقار، تغييرپذير، ذات برتر، از خود گذشتگی، دانش جذابیت

اندام هاي وابسته: بخش فوقانی مغز، مخ

غدد وابسته: صنوبری (کاجی) و مخاطی

مانترا: سوهام

نت: سی

سنگ: کوارتز شفاف ، آمتیست و سنگ ماه

تایید شفابخشی: « من الهی هستم. من به همه زندگی در جهان متصل هستم».

آموزش چاکرای تاجی

 

پیامدهای نامتعادل بودن چاکرای ساهاسرارا

در صورت سالم بودن ﭼﺎﮐﺮﺍﯼ ساهاسرارا، ﻣﺘﻮﺟﻪ ﻣﯽ‌ﺷﻮﯾﺪ ﮐﻪ ﺗﻤﺎﻡ ﻣﻮﺟﻮﺩﺍﺕ ﺩﺭ ﮐﺎﺋﻨﺎﺕ ﺑﻪ ﻧﺤﻮﯼ ﺑﻪ ﯾﮑﺪﯾﮕﺮ ﻣﺮﺗﺒﻂ ﻫﺴﺘﻨﺪ. از نشانه‌های نامتعادل بودن چاکرای ساهاسرارا، می‌توان به فرار از زیر بار مسئولیت، پرکار بودن بیهوده که منجر به بیماری جسمی می‌شود و نهایتا زندگی پوچ و بی‌معنی اشاره کرد.

پرکاری چاکرای ساهاسرارا باعث دور افتادن از حقیقت، عدم احساس تعلق به زمین، شیزوفرنی، بیماری صرع، آلزایمر و کم‌کاری آن باعث نبود هوشیاری اخلاقی، نبود اعتقاد به ارزش‌های والا و معنوی، نبود اعتقادات اخلاقی و معنوی، افسردگی و ترس می‌شود.

همچنین‎، ﻋﻼﺋﻢ ﻓﯿﺰﯾﮑﯽ ﻋﺪﻡ ﺗﻮﺍﺯﻥ چاکرای ساهاسرارا نیز عبارت‌اند از ﺩﺭﺩﻫﺎﯼ ﻣﯿﮕﺮﻧﯽ, ﻧﺎﺭﺍﺣﺘﯽ‌ﻫﺎﯼ ﺳﯿﺴﺘﻢ ﻋﺼﺒﯽ, ﺑﯿﺨﻮﺍﺑﯽ, ﻧﺎﺭﺍﺣﺘﯽ‌ﻫﺎﯼ ﺭﻭﺣﯽ ﻭ ﺭﻭﺍﻧﯽ ﻭ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ‌ﻫﺎﯼ ﭘﻮﺳﺘﯽ.

 

متعادل سازی چاکرای ساهاسرارا با استفاده از لذت بردن از طبیعت

چاکرای ساهاسرارا با عبادت و مدیتیشن متعادل می‌شود و بهبود می‌یابد و با کفر و شرک شدیدا آسیب می بیند. برای پاکسازی و فعالسازی ساهاسرارا کوهنوردی و تنها بودن در قله را پیشنهاد می‌شود. سکوت بهترین کلید برای چاکرای هفتم است. سکوت کامل و خالص

زمانی را به تنهایی درقله کوهی بلند گذراندن، بهترین راه‌حل برای کمک به متعادل کردن چاکرای هفتم است. به این دلیل که در آن‌جا از دغدغه های زمینی دور هستید و می‌توانید از رویدادهای زندگی شخصی‌تان راحت‌تر رها شوید.

 

چند توصیه برای ایجاد توازن در چاکرای ساهاسرارا

۱- ﺳﻌﯽ ﮐﻨﯿﺪ ﺩﺭ ﺁﮔﺎﻫﯽ ﻭ ﺧﺮﺩ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﮐﻨﯿﺪ.

۲- ﻣﺮﺍﻗﺒﻪ ﮐﻨﯿﺪ.

۳- ﺍﺯ ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺍﻃﺮﺍﻓﺘﺎﻥ ﻟﺬﺕ ﺑﺒﺮﯾﺪ.

۴- ﺍﺯ ﻣﻨﯿﺖ ﺧﻮﺩ ﺩﺳﺖ ﺑﺮﺩﺍﺭﯾﺪ ﻭ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺑﻪ ﻣﻌﻨﻮﯾﺖ ﺑﭽﺴﺒﯿﺪ.

 

کلام پایانی!

همان‌طور که از این مطلب دریافتیم، چاکراي ساهاسرارا یا تاجی قوي‌ترين ارتعاشات انرژي بدن را زير نظردارد. اين چاکرا با معنويت فرد و وحدت تمام اجزاي وجودي او يعني جسمي، عاطفي، ذهني و معنوي ارتباط دارد. بنابراین، توجه ویژه به این چاکرا به رشد معنویات، فراتر از رفتن از دنیای مادیات و رسیدن به سطوح بالای معنوی می‌انجامد.

 ﻫﻢ ﺍﮐﻨﻮﻥ ﮐﻪ ﺍﺯ ﮔﻨﺠﯿﻨﻪ ﺍﻧﺮﮊﯼ‌ﻫﺎﯼ ﺑﺪﻥ ﺧﻮﺩﺗﺎﻥ ﺁﮔﺎﻩ ﺷﺪﻩ‌ﺍﯾﺪ, ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﭼﺎﮐﺮﺍﻫﺎﯼ ﻫﻔﺘﮕﺎﻧﻪ ﻭ ﺭﻭﺵ ﻣﺘﻌﺎﺩﻝ ﮐﺮﺩﻥ ﺁﻥ, ﻣﯽ‌ﺗﻮﺍﻧﯿﺪ ﺧﻮﺩﺗﺎﻥ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺷﺮ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ‌ﻫﺎﯼ ﮔﻮﻧﺎﮔﻮﻥ جسمی و ذهنی ﺧﻼﺹ ﮐﻨﯿﺪ.

آیا این مقاله مناسب بود؟

برروی ستاره ها کلیک کنید

خیلی مناسب 4.6 / 5. شمارش آرا: 24

تا این لحظه رای داده نشده است.

نوشتن دیدگاه