کلاس ترمیک یوگا (آنلاین)

آیا این مقاله مناسب بود؟

برروی ستاره ها کلیک کنید

خیلی مناسب 5 / 5. شمارش آرا: 120

تا این لحظه رای داده نشده است.

300,000 تومان

معرفی دوره

در تمامی سطوح آموزش آنلاین یوگا ترمیک شما شش ترم را مشاهده می­‌کنید که هر ترم یوگا مشتمل بر هشت جلسه است. در هر جلسه شما حدود یک ساعت فایل تصویری تمرینات بدنی یوگا (آسانا) دریافت می‌کنید که به‌منظور سهولت و دسترسی راحت تر به ۴ بخش تقسیم شده‌اند.

در هر جلسه، علاوه بر فایل‌های ویدیویی آموزش آساناها، یک فایل صوتی تمرین ذهنی شاواسانا (وانهادگی ذهنی) نیز خواهید داشت. در واقع شما با ثبت نام در هر ترم، همزمان هم روی جسم هم ذهن خود کار خواهید کرد.

طراحی تمرینات یوگای ترمیک به گونه‌ای در نظر گرفته شده است که شما بتوانید از پایه‌ای‌ترین حالت شروع کنید و گام به گام و اصولی با ما جلو بروید و پیشرفت کنید. در دوره ترمیک یوگا شما با خیال آسوده و بدون عجله یا آسیب تک تک آساناهای یوگا را تجربه خواهید کرد.

مهم‌ترین نکته در آموزش آنلاین یوگا در طاتا آکادمی این است که شما محدودیت زمانی برای انجام تمرینات ندارید و دوره‌ها در پنل شما قرار می‌گیرند.

دوره آموزش آنلاین یوگا مبتدی

هر ترم از دوره آموزش آنلاین یوگا مبتدی در طاتا آکادمی، در هشت جلسه یک ساعته برگزار می‌شود و مبانی آموزش یوگا در طول شش ترم، ارائه می‌گردد. فرایند شرکت در کلاس آموزش آنلاین یوگا مبتدی به این صورت است که شما ابتدا در وب‌سایت طاتا آکادمی ثبت‌نام می‌کنید، سپس از طریق همین صفحه، سطح و ترم را انتخاب می‌کنید و در نهایت با انتخاب دکمه ثبت نام، به صفحه پرداخت امن هدایت می‌شوید.

پس از تکمیل فرایند ثبت نام، هر زمان که وارد پنل کاربری خود شوید می‌توانید ضمن دسترسی به کلاس‌ها، تمام دوره‌هایی که ثبت‌نام نموده‌اید را مشاهده کنید.

 

 

 

در آموزش آنلاین یوگا سطح مبتدی در واقع از پایه و به اصطلاح الفبای یوگا شروع می‌شود. اگر شما جزو آن دسته افرادید که تابحال یوگا نکردید، هیچ آشنایی از تمرینات یوگا ندارید، بدن خشکی دارید و یا در حد یک یا دو ترم تمرین داشته‌اید این سطح مناسب شماست.

در دوره مبتدی هدف ما افرادی هستند که بدن کاملا معمولی دارند و آسیب دیدگی خاصی ندارند. شاید در حد یک کمر درد یا گردن درد ساده یا مشکل قوز و خمیدگی که به‌طور معمول و به دلیل الگوی زندگی نامناسب شهری در اغلب افراد عادی جامعه شایع است، داشته باشید، اما جای نگرانی نیست.

«اگر شما از مشکلات جدی جسمی یا ذهنی رنج می برید اول با پزشک خود مشورت کنید و بعد به دوره یوگاتراپی (یوگا درمانی) مراجعه کنید»

در آموزش آنلاین یوگا سطح مبتدی شما در طول شش ترم متوالی و ۴۸ ساعت فایل آموزشی قدم به قدم با مربی بین‌المللی و حرفه‌ای، از ساده‌ترین حالات و حرکات تا سطح متوسطه بالا خواهید رفت.

طراحی تمرین در این سطح برگرفته از سبک آیینگار و شیواناندا است و شما با کمک ابزارها، بدن خود را اصلاح و به فرم اصلی برمی‌گردانید.

شما بعد از دوره آموزش آنلاین یوگا مبتدی، بسیاری از انقباضات، خشکی‌ بدن و دردهایتان برطرف می‌شود، از سلامتی نسبی عمومی خوبی برخوردار خواهید شد و تاثیرات عمومی یوگا را بر ذهن و جسمتان حس خواهید کرد.

تجربیاتی اعم از کاهش درد، آرامش درونی، خواب بهتر، استرس کمتر، انعطاف عضلات و مفاصل از نتایج انجام این تمرینات خواهد بود که در مجموع باعث بهتر شدن حالتان می‌شود.

البته قابل ذکر هست که یوگا آنقدر تاثیرات فوق‌العاده‌ای دارد که شما در ابتدا و شروع اولین ترم نیز، اثراتش را مشاهده خواهید کرد. با این حال، به‌مرور زمان و با گذشت چندین ترم، این اثرات پایدار و عمیق خواهند شد.

در طراحی هر یک از جلسات کلاس‌ها در هر ترم، به منظور تسهیل فرایند آموزش شما و هم‌چنین حفظ کیفیت تمرینات‌تان، سعی کرده‌ایم از طولانی شدن زمان فایل‌ها جلوگیری کنیم و به‌جای یک فایل طولانی، هر جلسه را در قالب چهار فایل ویدیویی تدوین کنیم. بنابراین، هر جلسه شامل چهار فایل آموزش ویدیویی یوگا و یک فایل صوتی شاواسانا است تا بتوانید در پایان تمرینات فیزیکی (آساناها) تمرین ذهنی را نیز تجربه کنید.

 

دوره آموزش آنلاین یوگا متوسطه

ترم‌های کلاس آموزش آنلاین یوگا سطح متوسط در طاتا آکادمی، در هشت جلسه و در قالب جلسات یک ساعته برگزار می‌شود. در این سطح، نسبت به سطح مبتدی، آساناهای قدرتی‌تر یوگا و همچنین مبانی پرانایاما با تمرکز بر یادگیری تنفس کامل یوگی در طول شش ترم، از پایه ارائه می‌گردد. فرایند شرکت در کلاس‌های آموزش آنلاین یوگا به این صورت است که شما ابتدا در وب‌سایت طاتا آکادمی ثبت‌نام می‌کنید، سپس از طریق همین صفحه، سطح و ترم  را انتخاب می‌کنید و در نهایت با انتخاب دکمه ثبت نام، به صفحه پرداخت امن هدایت می‌شوید.

پس از تکمیل فرایند ثبت نام، هر زمان که وارد پنل کاربری خود شوید می‌توانید ضمن دسترسی به کلاس‌ها، تمام دوره‌هایی که ثبت‌نام نموده‌اید را مشاهده کنید.

در آموزش آنلاین یوگا متوسطه، سطح آموزش‌ها در کل دشوارتر و استقامتی‌تر ازسطح مبتدی است. شما با ابعاد جدیدی از آساناها روبه‌رو می‌شوید و چالش بیشتری نسبت به مبتدی پیش رو دارید.

مبنای آموزش این سطح بر این است که افرادی که حداقل شش ماه سابقه یوگا دارند، دوره مبتدی را پشت سر گذاشته‌اند و هیچ محدودیت فیزیکی ندارند، می‌توانند در کلاس آموزش یوگا متوسطه شرکت کنند. هم‌چنین، لازمه شرکت در این دوره این است که فرد  آشنایی خوبی اول با بدن خود و بعد با آساناهای پایه داشته باشد و الفبای ورود به حرکات مقدماتی را بداند.

شما در آموزش آنلاین یوگا سطح متوسطه، یک سری از آساناهای قدرتی را تجربه می‌کنید و فشاری که به بدن شما وارد می‌شود بیشتر است. طراحی تمرین در این سطح برگرفته از سبک آیینگار و آشتانگا وینیاسا است.

در سطح متوسطه یوگا، حرکات پیچیده آموزش داده نمی­شود، بلکه شما در همان آساناهای دوره مبتدی اما با حالات متفاوتی وارد می­شوید و قدرت تنفس و اثر دم و بازدم را روی بدنتان کشف خواهید کرد.

دوره آموزش آنلاین یوگا سطح متوسطه مخصوص افرادی است که می‌خواهند خود را محک بزنند، برای دوره پیشرفته آماده شوند و تمایل دارند از لحاظ استقامتی کیفیت و آمادگی بدن خود را بالا ببرند.

دقت کنید که در یوگا هیچ عجله‌ای وجود ندارد و شما باید در آرامش و رهایی کامل ذهن، حرکات را بیاموزید. به عبارت دیگر، صرفا ورود شما به مرحله بالاتر بیانگر این نمی‌تواند باشد که شما آساناها و حالات یوگا را به درستی آموزش دیده‌اید. در این مسیر صبر و پشتکار نقش کلیدی خواهد داشت.

پس اگر هنوز در دوره مبتدی دچار ضعف یا خستگی می‌شوید، لطفا در همان سطح بیشتر تمرین کنید و بعد وارد دوره متوسطه یوگا شوید.

لازم به ذکر است، مربیان طاتا آکادمی، با حفظ کیفیت و رعایت اصول دوره‌های آموزشی حضوری در کلاس‌های آنلاین یوگا، تا پایان فرایند آموزش پشتیبانی‌های لازم را فراهم می‌کنند تا با خیال آسوده در مسیر پرتوجویی گام بردارید.

 

 

دوره آموزش آنلاین یوگا پیشرفته

دوره‌های آموزش آنلاین یوگا سطح پیشرفته در طاتا آکادمی نیز همانند سطوح مبتدی و متوسطه در هشت جلسه و در قالب جلسات یک ساعته برگزار می‌شود و مبانی آموزش یوگا پیشرفته در طول شش ترم، ارائه می گردد. این سطح مناسب کسانی است که چند سال سابقه تمرین یوگا دارند و به آشنایی مناسبی از مفاهیم، فلسفه و آساناهای یوگا و هم‌چنین آگاهی قابل قبول از جسم و ذهن خود رسیده‌اند و چه از نظر توانایی بدنی و چه از نظر پزشکی هیچ‌گونه محدودیتی برای تمرینات این سطح ندارند.

فرایند ثبت‌نام و شرکت در کلاس‌های آموزش آنلاین یوگا در سطح پیشرفته نیز همانند سطوح دیگر است. شما پس از ثبت‌نام در وب‌سایت طاتا آکادم و انتخاب سطح پیشرفته و ترم مدنظر و تکمیل فرایند ثبت‌نام در کلاس، می‌توانید از فایل‌های کلاس  استفاده نمایید.

 

آموزش آنلاین یوگا
کلاس‌های آموزش آنلاین یوگا در طاتا آکادمی از سطح مبتدی تا پیشرفته

 

این سطح کاملا پیشرفته است. در این دوره شما کاملا به چالش کشیده می‌شوید و فشار بالایی چه از لحاظ قدرتی چه از لحاظ انعطافی حس خواهید کرد.

افرادی می‌توانند در دوره آموزش آنلاین یوگا پیشرفته شرکت کنند که حداقل یک سال و نیم تا دو سال یوگا کرده‌اند، هیچ‌گونه مشکل یا محدودیتی ندارند و از توان بدنی خوبی برخوردار هستند.

مبنای طراحی تمرین این دوره سبک آشتانگا و وینیاسا است، توالی حرکات زیاد و پشت هم بوده و میزان استراحت و مکث بین حرکات در حداقل است.

در دوره آموزش آنلاین یوگا پیشرفته، سطح پیشرفته به‌طور کامل روی بدن کار شده و شما فرصتی دارید با قدرت دم و بازدم و با کمک بانداها (که به شما آموزش داده می شود) بدن خود را محک بزنید و برای ورود به آساناهای پیشرفته و پیچیده آماده شوید.

برخی از حرکات پیچیده‌ای که میزان خطر کمتری دارند و نیاز به مربی حضوری ندارد را در این دوره آموزش می‌بینید و می‌توانید سطح بدنی و قدرت عضلانی و استقامت قلب خود را به میزان خوبی بالا ببرید.

دوره آموزش آنلاین یوگا سطح پیشرفته را به افرادی توصیه می‌کنیم که تسلط نسبتا خوبی در انجام آساناهای یوگا کسب کرده‌اند و در آساناهای متوسطه کاملا مستقر بوده و زود خسته نمی‌شوند.

قابل ذکر است که یوگا یک فرایند مادام‌العمر است و شما هر روز با کیفیت جدید تمرین خواهید کرد و هیچ انتهایی برای یادگیری وجود ندارد و این سطح بندی فقط به لحاظ فیزیکی و سهولت در انتخاب ترم با توجه به سطح بدنی است.

 

چرا آموزش آنلاین یوگا؟

یوگا رشته‌ای است که از طریق تمرینات تکنیکی مختلف بدن و ذهن شما را متحد می‌کند. هر زمانی که حرف از یوگا و کلاس یوگا به میان می‌آید، افراد معمولا به دنبال «نزدیک‌ترین کلاس یوگا» در اطراف محل اقامت خود می‌گردند. در حالی که یوگا را می‌توان به‌صورت آنلاین نیز یاد گرفت و تمرین کرد.

شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید: چرا آموزش آنلاین یوگا؟ در جواب باید بگوییم، آن‌هایی که یوگا را شروع می‌کنند و در مسیر قرار می‌گیرند، بلافاصله عاشقش می‌شوند. خودتان را در حالتی تصور کنید که نیاز به آرامش و دور شدن از اضطراب و استرس دارید و در لحظه می‌خواهید با انجام تکنیک‌ها و تمرینات یوگا، روح وذهن خودتان را رها کنید، به اصطلاح ریلکس کنید.

این لحظه ممکن است ساعت 1 بامداد، 12 ظهر یا هر زمان دیگری باشد. طبیعتا دو راه برای شما وجود دارد: یا یک مربی یوگا را 24 ساعته در اختیار بگیرید تا هر زمان که نیاز داشتید با شما تمرین کند، یا این‌که گزینه منطقی‌تر را انتخاب کنید. دقیقا درست حدس زدید، این گزینه آموزش آنلاین یوگا است. جایی که شما هر زمان اراده کنید با ورود به پنل کاربریتان بتوانید تمرین کنید و آرامش خودتان را بازیابی کنید.

شما با انتخاب گزینه آموزش آنلاین یوگا، هر زمانی، در هر مکانی که خودتان بخواهید می‌توانید یوگا کنید. به همین سادگی شما می‌توانید درجات بالای تعادل، آرامش و سلامتی را در زندگی‌تان تجربه کنید، ذهنتان را از دغدغه‌ها خالی و رها و استرس را کاهش دهید.

در ادامه می‌خواهیم به مزایای شرکت در کلاس آموزش آنلاین یوگا بپردازیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

 

مزیت‌های کلاس آموزش آنلاین یوگا

مزیت‌های بسیاری می‌توان برای کلاس‌های آموزش آنلاین یوگا پیدا کرد که هر کدام می‌تواند دلیل قانع کننده‌ای برای ثبت‌نام در این کلاس‌ها و دوره‌ها باشد. ما سعی می‌کنیم واقع‌بینانه‌تر به قضیه نگاه کنیم.

کلاس‌های آموزش آنلاین یوگا، به خصوص برای افراد مبتدی یک گزینه بسیار منطقی است. ما قصد نداریم نظرمان را تحمیل کنیم، پس بیایید بی‌طرفانه به قضیه نگاه کنیم. شما حتی اگر کاملا به مزیت‌های یوگا آشنا و واقف باشید، مسائلی وجود دارد که مانع از حضور شما در کلاس یوگا می‌شود و یا این مساله را برای شما دشوار می‌کند.

هماهنگی زمان کلاس با زمان کار، زندگی اجتماعی، وظایفی که در منزل به عهده دارید و کارهای شخصی‌تان، مواردی است که ممکن همواره ذهن شما را درگیر کند و مانع از بهره‌مندی شما از فواید یوگا شود.

در اینجاست که شما می‌توانید مزایای زیر را در نظر داشته باشید و در تصمیم‌گیری خودتان لحاظ کنید:

  • بدون محدودیت مکانی هر جایی که دوست داشتید یوگا کنید: با انتخاب کلاس‌های آموزش آنلاین یوگا، دیگر نیاز نیست برای تمرین به مکان خاصی بروید یا برای به موقع رسیدن به کلاس نگران ترافیک و … باشید، لازم نیست نگران باک خالی و صف پمپ بنزین باشید. هر جایی که هستید، تنها کافی است مت خود را پهن کنید و شروع کنید.  
  • محدودیت‌های جغرافیایی و مسافتی را فراموش کنید: اگر در شهری کوچک و به دور از مراکز و موسسات یوگا زندگی می‌کنید، اگر در نزدیکی محل زندگی شما باشگاه یوگا وجود ندارد و یا چنانچه در خارج از کشور زندگی می‌کنید، دیگر لازم نیست نگران باشید. هیچ‌یک از این موارد نمی‌تواند مانع از همراهی شما با یک مربی بین‌المللی و شناخته‌شده یوگا شود. کلاس آموزش آنلاین یوگا برای شماست!
  • هر ساعت از شبانه روز که بخواهید، یوگا کنید: زمانی که در کلاس آموزش آنلاین یوگا ثبت‌نام می‌کنید، کلاس‌ها در هر ساعتی از شبانه روز در اختیار شماست. هر زمان که اراده کنید می‌توانید تمرین کنید!
  • با هزینه کم‌تر، در یک کلاس یوگای با کیفیت ثبت‌نام کرده‌اید: هزینه ثبت‌نام در کلاس آموزش آنلاین یوگا به مراتب کم‌تر از کلاس‌های حضوری است، با این حال کیفیت مطالب عنوان شده در دوره و موارد در نظر گرفته شده در طراحی دوره آنلاین تفاوتی با کلاس‌های حضوری ندارد. علاوه‌بر‌این سایر هزینه‌های شما نظیر هزینه رفت‌وآمد و … کاهش پیدا می‌کند.

نوشتن دیدگاه