ورکشاپ آموزش حرکات خم به عقب (آنلاین)

آیا این مقاله مناسب بود؟

برروی ستاره ها کلیک کنید

خیلی مناسب 5 / 5. شمارش آرا: 5

تا این لحظه رای داده نشده است.

600,000 تومان

معرفی دوره

یکی از مهم‌ترین توانمندی‌های یک یوگی انجام حرکات خم به عقب درست و اصولی است. در واقع می‌توان گفت، حرکات خم به عقب یکی از ارزشمندترین هدایای یوگا برای بشر، به خصوص، بشر امروزی است.

حرکت خم به عقب به ایجاد تعادل در وجود ما کمک می‌کند؛ چرا که ما در زندگی روزمره، به صورت نرمال خمش رو به جلو داریم، اما خم به عقب جزو روتین زندگی ما نیست.

در واقع این روزها بواسطه زندگی شهری و استفاده از تکنولوژی همه ما ساعات طولانی را در حال قوز و خمش رو به جلو هستیم و متاسفانه بسیاری از افراد دچار انحرافات شدید ستون فقرات، مشکلات قوز، گردی شانه ها و دردهایی در این ناحیه هستند.

در تمرینات بدنی یوگا (آسانا)، تمامی حرکات اعم از خمش‌ها، پیچش ها، کشش‌ها و … همگی بر مبنای یک‌سری اصول روانشناختی و با الهام از طبیعت و سایر موجودات و المان‌ها طراحی و ایجاد شده‌اند. به همین دلیل است که یوگی ها بعد از مدتی که تمرینات را بطور پیوسته و مدام انجام می‌دهند تغییرات بزرگی را در منش، شخصیت و الگوی رفتاری خود شاهد هستند و بسیاری از بیماری‌ها و محدودیت‌های ذهنی و جسمی آن‌ها به مرور کاهش می‌یابند.

تمامی تمرینات یوگا اعم از تمرینات بدنی (آساناها)، تمرینات تنفسی (پرانایاما)، تمرینات ذهنی (پراتی‌آهارا) و مراقبه ها همگی در پی ایجاد تعادل و توازن در بعد جسمانی و روحی ما هستند و باعث ایجاد آزدی ذهن و اندیشه ما می‌شوند.

در ورکشاپ آنلاین آموزش حرکات خم به عقب، هدف داشتن بدنی سالم‌تر، قوی‌تر و منعطف‌تر و همزمان یادگیری حرکات پیشرفته یوگا بر پایه خم به عقب است. شما در پایان این ورکشاپ مهمترین و زیباترین حرکات خم به عقب یوگا را یاد خواهید گرفت.

ورکشاپ آنلاین آموزش حرکات خم به عقب شامل 5 جلسه و مدت زمان هر جلسه از این ورکشاپ یک ساعته و نیم است. هر جلسه کلاس با یک مراقبه کوتاه وآموزش نکات مهم تنفسی و ذهنی شروع و در ادامه با آموزش تمرینات بدنی از حالت مبتدی تا پیشرفته همراه است. قسمت پایانی هر جلسه با یک مراقبه ذهنی به پایان می‌رسد و ترکیب خوبی از تمرینات ذهنی و جسمی در کنار هم طراحی شده است.

نکته قابل توجه این است که با وجود این‌که آموزش‌ها در سطح پیشرفته هستند اما در هر جلسه ابتدا حرکات پایه و گرم کردن حتما انجام می‌شود و آموزش داده می‌شود تا از آسیب احتمالی جلوگیری شود.

 

اهمیت حرکت خم به عقب

با انجام صحیح حرکات خم به عقب می توانیم تعادل را برقرار کنیم. این حرکت به تقویت و انعطاف‌پذیری ستون فقرات، انعطاف عضلات پشت و جلوی بدن کمک می‌کند. جالب‌تر این که، این حرکات صرفا یک تمرین بدنی نیست و به طور همزمان بر روی ذهن ما نیز تأثیر می گذارد.

حرکات خم به عقب، به توزیع متوازن نیرو در سراسر بدن کمک می‌کند، نیروهای حیاتی را در اطراف قلب افزایش می دهد و عمق شهامت و آگاهی را در ما بالا می برد.

در واقع می‌توان به این موضوع نیز اشاره نمود که مجموعه حرکات خم به عقب در یوگا، قدرت از بین بردن ترس‌های درونی و شهامت مواجه شدن با ناشناخته‌ها را در ما بالا می‌برد.

 

مخاطبان این دوره چه کسانی هستند؟

✔ افرادی که مدتی است با یوگا آشنایی دارند و دوست دارند حرکات خم به عقب پیشرفته را بیشتر و بهتر و بصورت تخصصی یاد بگیرند.

✔ افرادی که عضلات فیله کمر ضعیفی دارند و دوست دارند بصورت تخصصی روی انعطاف و قدرت عضلات نیمه پشت کار کنند.

✔ افرادی که ورکشاپ چاکرای چهارم را گذرانده و نیاز دارند با کمک آساناهای یوگا روی تعادل و بسط انرژی چاکرای قلب کار کنند.

✔ افرادی که قفسه سینه منقبض و اندام‌های تنفسی تنبل و ضعیفی دارند و دوست دارند بیشتر روی باز شدن ناحیه قلب و سینه خود کار کنند.

✔ آن دسته از مربیان یوگا که دوست دارند نکات و تکنیک‌های بیشتری برای آموزش این قبیل حرکات در یوگا یاد بگیرند.

نوشتن دیدگاه