ورکشاپ تخصصی آموزش چاکرای ریشه (آنلاین)

آیا این مقاله مناسب بود؟

برروی ستاره ها کلیک کنید

خیلی مناسب 5 / 5. شمارش آرا: 2

تا این لحظه رای داده نشده است.

450,000 تومان

معرفی دوره

چاکراها مراکز ظریف و بسیار پر قدرتی از انرژی هستند که پرانای کیهانی را دریافت کرده، مانند یک مبدّل، ولتاژ آن را کاهش یا افزایش می‌دهند و در اختیار ارگان‌ها و قسمت‌های مختلف بدن قرار می‌دهند.

این مراکز روانی همان طور که پرانا را برای عملکردها و قسمت‌های مشخص بدن مورد استفاده قرار می‌دهند، به همان نسبت می‌توانند به عنوان ماشه‌ای برای بیدار کردن توانایی‌های برتر و آگاهی‌های عمیق‌تر به کار روند. در بدن آدمی، چاکراهای انبوهی است ولی اصلی‌ترین آنها هفت چاکرا می‌باشد. هر کدام از این هفت چاکرا، ارتباطی مستقیم با یک سری از ارگان‌های بدن، غدد و هورمون ها و همچنین نیازهای مادی یا معنوی ما دارند. تعادل و توازن این چاکراها بر عملکرد ارگان‌های بدن و همچنین  عملکرد روحی و روانی ما تاثیر گذار است.

آموزش چاکرای ریشه

در ورکشاپ آموزش چاکرای ریشه ما طی ۴ جلسه بصورت تخصصی روی اولین چاکرای خود کار می‌کنیم. در این ورکشاپ شما با نام، شکل، رنگ، نوع عملکرد چاکرای ریشه (مولادهارا)، اندام ها، ارگان ها و ابعاد زندگی مرتبط با چاکرای اول آشنا می شوید.

آساناهای مرتبط، مانترا و مودرای مخصوص به این چاکرا و نحوه مراقبه بر چاکرای اول را می آموزید و یاد می گیرید چگونه چاکرای اول (ریشه) خود را تعادل بخشید.

چاکرای مولادهارا یا ریشه مربوط به لذات دنیوی و زندگی زمینی است. هر یک از ما با حضور انرژی در این چاکرا چابکی و قدرت خاصی را تجربه می‌کنیم. این چاکرا برای زندگی مادی بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا اگر این چاکرا فعال باشد، با علاقه به زندگی زمینی ادامه می‌دهیم و اگر فعال نباشد بی‌میلی و افسردگی نسبت به زندگی در ما پدید می‌آید. اگر بخواهیم ملموس‌تر بیان کنیم، به‌طور مثال، در افرادی که دچار نقص عضو هستند، متاسفانه این چاکرا آسیب شدید دیده و یا کلا از کار افتاده است.

‌این چاکرا که اولین چاکرای اصلی در بدن است، با نام‌های چاکرای مولادهارا، ریشه‌ای، پایه‌ای، قاعده‌ای و دنبالچه نیز شناخته می‌شود و سمبل آن نیلوفر چهار برگ است. محل چاکرای مولادهارا در آقایان، بین مقعد و دستگاه تناسلی و در بانوان دهانه دستگاه تناسلی است. جهت چرخش دهانه چاکرای مولادهارا در آقایان در جهت عقربه‌های ساعت و در بانوان خلاف عقربه‌های ساعت است. دهانه مولادهارا رو به پایین باز می‌شود و تک چاکرا است؛ به این مفهوم که چاکرای مکمل پشت ندارد.

نوشتن دیدگاه