ورکشاپ تخصصی آموزش چاکرای قلب (آنلاین)

آیا این مقاله مناسب بود؟

برروی ستاره ها کلیک کنید

خیلی مناسب 5 / 5. شمارش آرا: 4

تا این لحظه رای داده نشده است.

450,000 تومان

معرفی دوره

چاکراها مراکز ظریف و بسیار پر قدرتی از  انرژی هستند که پرانای کیهانی را دریافت کرده، مانند یک مبدّل، ولتاژ آن را کاهش یا افزایش می‌دهند و در اختیار ارگان‌ها و قسمت‌های مختلف بدن قرار می‌دهند. این مراکز روانی همان طور که پرانا را برای عملکردها و قسمت‌های مشخص بدن مورد استفاده قرار می‌دهند، به همان نسبت می‌توانند به عنوان ماشه‌ای برای بیدار کردن توانایی‌های برتر و آگاهی‌های عمیق‌تر به کار روند.

در بدن آدمی، چاکراهای انبوهی است ولی اصلی‌ترین آنها هفت چاکرا می‌باشد. هر کدام از این هفت چاکرا، ارتباطی مستقیم با یک سری از ارگان‌های بدن، غدد و هورمون ها و همچنین نیازهای مادی یا معنوی ما دارند. تعادل و توازن این چاکراها بر عملکرد ارگان‌های بدن و همچنین عملکرد روحی و روانی ما تاثیر گذار است.

 

آموزش چاکرای قلب

چاکرای چهارم آناهاتا به معنای صدای بی‌صدا و تصادم ممنوع است. به این معنا که وقتی به آن میرسی دیگر هیچ جنگی با  هیچ‌کس نداری. همچنین، اين مفهوم، نشان دهنده‌ي ارتباط انرژي بين شخص و  ديگران است.

چاکرای قلب به‌جای «من» از «ما» صحبت می‌کند و دلسوزی، خوش‌قلبی، عشق به دیگران و عبادت از چاکرای قلب نشأت می‌گیرد و مسائل عاطفی در آن ذخیره می‌شوند.

چاکرای قلب را می‌توان نقطه تعادل بین سه چاکرای تحتانی (جسمی) و سه چاکرای فوقانی (روحی) در نظر گرفت. این چاکرا مرکز تمام چاکراها و بدن است و هماهنگی و هم‌سویی و عشق با کل جهان هستی را از این چاکرا می‌توان تجربه کرد. اگر این چاکرا کاملا باز باشد، شخص می‌تواند در هوا معلق شود و جسم او بر جاذبه زمین غلبه می‌کند.‌

سمبل چاکرای قلب، نیلوفر دوازده برگ، عنصر آن هوا، سنگ مربوط به آن یاقوت سرخ و رنگ آن سبز زمردی (در مراحل بالاتر به رنگ صورتی) است. با حس لامسه و با غده تیموس در ارتباط است و اندام‌های قلب، قفسه سینه، دنده‌ها، دستگاه گردش خون، ریه‌ها، پوست، دست‌ها و قسمت بالای پشت با این چاکرا در ارتباط هستند.

جایگاه چاکرای قلب درست وسط قفسه سینه و اساسی‌ترین وظیفه آن، تجربه عشق است. خصیصه‌های اصلی این چاکرا عشق، ترحم، مهربانی، روابط، بخشش، آرزو، خودباوری، همدردی و جلب نظر دیگران است. عصاره مربوط به آن عصاره گل رز، عطر بهار نارنج و آویشن و غذای مناسب برای این چاکرا غذاهای حاوی سبزیجات برگ‌دار است.

در این ورکشاپ ما طی ۴ جلسه به‌صورت تخصصی روی چهارمین چاکرای خود کار می‌کنیم. در این ورکشاپ شما با نام، شکل، رنگ، نوع عملکرد چاکرای قلب (آناهاتا)، اندام‌ها، ارگان‌ها و ابعاد زندگی مرتبط با چاکرای چهارم آشنا می‌شوید.

آساناهای مرتبط، مانترا و مودرای مخصوص به این چاکرا و نحوه مراقبه بر چاکرای چهارم را می آموزید و یاد می‌گیرید چگونه چاکرای چهارم (قلب) خود را تعادل بخشید.

نوشتن دیدگاه