ورکشاپ آموزش حرکات خم به عقب (آنلاین)

با تمرکز بر چاکرای قلب | آنلاین

از {{model.count}}
250,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
مقایسه
کمی صبر کنید...

معرفی دوره

یکی از مهم ترین توانمندی های یک یوگی انجام حرکات خم به عقب درست و اصولی است. در واقع می توان گفت، حرکت خم به عقب یکی از ارزشمندترین هدایای یوگا برای بشر، به خصوص، بشر امروزی است. حرکت خم به عقب به ایجاد تعادل در وجود ما کمک می کند؛ چرا که ما در زندگی روزمره، به صورت نرمال خم رو به جلو داریم، اما خم به عقب جزو روتین زندگی ما نیست. بنابراین، با انجام صحیح این حرکت می توانیم تعادل را برقرار کنیم. حرکت خم به عقب به تقویت و انعطاف پذیری ستون فقرات، پشت بدن و جلوی بدن کمک می کند. جالب تر این که، این حرکت صرفا یک تمرین بدنی نیست و به طور همزمان بر روی ذهن ما نیز تأثیر می گذارد. حرکت خم به عقب، به توزیع متوازن نیرو در سراسر بدن کمک می کند، نیروهای حیاتی را در اطراف قلب افزایش می دهد و عمق شهامت و آگاهی را در ما بالا می برد. مدت زمان ورکشاپ آنلاین آموزش حرکات خم به عقب، چهار جلسه یک ساعته است که در این چهار جلسه نحوه انجام صحیح حرکت خم به عقب را یاد خواهید گرفت.

یکی از مهم ترین توانمندی های یک یوگی انجام حرکات خم به عقب درست و اصولی است. در واقع می توان گفت، حرکت خم به عقب یکی از ارزشمندترین هدایای یوگا برای بشر، به خصوص، بشر امروزی است. حرکت خم به عقب به ایجاد تعادل در وجود ما کمک می کند؛ چرا که ما در زندگی روزمره، به صورت نرمال خم رو به جلو داریم، اما خم به عقب جزو روتین زندگی ما نیست. بنابراین، با انجام صحیح این حرکت می توانیم تعادل را برقرار کنیم. حرکت خم به عقب به تقویت و انعطاف پذیری ستون فقرات، پشت بدن و جلوی بدن کمک می کند. جالب تر این که، این حرکت صرفا یک تمرین بدنی نیست و به طور همزمان بر روی ذهن ما نیز تأثیر می گذارد. حرکت خم به عقب، به توزیع متوازن نیرو در سراسر بدن کمک می کند، نیروهای حیاتی را در اطراف قلب افزایش می دهد و عمق شهامت و آگاهی را در ما بالا می برد. 


پائول گریلی می گوید: «یوگا در استخوان هاست»، منظور گریلی این است که انعطاف پذیری بیشتر مربوط به ساختار استخوان بندی و اسکلت بدن است تا اینکه به بافت ماهیچه ای و نرم بدن مرتبط باشد. این ساختار استخوان بندی بدن ما است که توانایی ما را در انجام آساناهای مختلف یوگا تعیین می کند. 

اغلب وقتی تصور می کنیم که برای انجام آساناهای خاص یوگا به اندازه کافی انعطاف پذیر نیستیم، ریشه مشکل ارتباطی به انعطاف پذیری بدن ما ندارد، بلکه آنچه مهم است، نحوه شکل گیری مفاصل استخوان های ما است. بنابراین، برای انجام حرکات خم به عقب، باید آموزش های لازم را ببینیم تا بتوانیم با آگاهی کامل از بدن خود، این حرکات را به صورت اصولی و تکنیکی یاد گرفته و انجام دهیم.


به طور خلاصه می توان گفت، انجام حرکات خم به عقب، یکی از راه های غلبه بر افکار منفی و به ویژه افسردگی و هم چنین خالی شدن ذهن است. ماندن در این تمرینات میزان توانمندی عضلات تنفسی را نیز بالا برده و بر استقامت بدن می افزاید. پس اگر شما هم جزو افرادی هستید که ساعات طولانی یکجا نشسته و کار می کنید و یا به دلیل نوع کار و زندگیتان مشغله ذهنی و استرس زیادی را متحمل می شوید، این ورکشاپ برای شماست. مدت زمان این دوره چهار جلسه یک ساعته است که در این چهار جلسه نحوه انجام صحیح حرکت خم به عقب را یاد خواهید گرفت. 

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...